۰۲۱ ۲۲۰۳۷۶۳۱ - ۲۲۰۱۲۵۲۳ info@mahsabakhtiari.com

کارشناس ارشد تغذیه در مفتح

رژیم های غذایی بدون نتیجه! واقعا چرا؟

در حال حاضر در اطرافمان، افراد زیای را می بینیم که تا به حال انواع و اقسام رژیم غذایی را برای چاقی، لاغری و..رعایت کرده اند اما همچنان هیچ نتیجه ی مطلوبی دریافت نکرده اند. دریافت یک برنامه غذایی موثر و رژیم غذایی کارآمد مستلزم یک تخصص و تجربه در این زمینه است اما دیده می شود، افراد زیادی با کمترین تخصص، رژیم غذایی یکسانی را به افراد میدهند در حالی که هیچ توجهی به وضعیت بدن، سن و نوع رژیم غذایی نشده است. جالب است بدانید اگر یک برنامه غذایی و رژیم غذایی متناسب خود را ازکارشناس ارشد تغذیه دریافت کنید، به خوبی در کمترین زمان نتیجه مطلوب را دریافت خواهید کرد، زیرا افراد باتجربه کاملا به وضعیت بدنی شما و شرایط جسمی شما آگاه هستند، بنابراین متناسب ترین رژیم غذایی را می توانید از آن ها دریافت کنید. ادامه مطلب را برای اطلاع از انواع رژیم غذایی برای دوره های مختلف، با رژیم درمانی مهسا بختیاری همراه باشید.

رژیم های غذایی دوره ای

عالوه بر رژیم غذایی لاغری و چاقی که به صورت کلی است و تا دریافت نتیجه ادامه دارد، برخی از رژیم هاهی غذایی در دوره های مختلف تجویز می شود، تا دوره زمانی مورد نظر به بهترین شکل طی شود، اغلب افراد از این نوع رژیم های غذایی غافل هستند در حالی که مخصوصا در کودکان و سالمندان و بیماران می تواند بسیار موثرو کمک کننده باشد.

زمانی که کودک شیر خوار است، دوره رشد کودک، زمان نوجوانی، جوانی، بلوغ  یا میانسالی، دوره سالمندی و..همه ی این دوره های زمانی یک برنامه غذایی و رژیم غذایی خاصی را می طلبد تا باتوجه به وضعیت بدن بهترین مواد غذایی و مواد مغزی به بدن برسد، در ادامه مطلب توضیحات مختصری درباره انواع رژیم غذایی داده خواهد شد، برای مطالعه کامل هر رژیم غذایی در دوره مورد نظر، مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

رژیم غذایی برای زمان رشد کودکان

این دوره زمانی برای هر فرد از مهم ترین سال های زندگی وی است. در این زمان باید بتوان سطح انرژی، وضعیت حافظه، وزن ایده ال، جبران و پیشگیری کمبود و اضافه وزن و.. را حفظ کرد.

وعده صبحانه در زمان رشد کودک بسیار حائز اهمیت است و توجه داشته باشید این وعده با ارزش با خوردن کیک و خوراکی هایی با ارزش پایین تر جایگزین نشود و از مواد غذایی همچون تخم مرغ، شیر و.. استفاده شود.

برخی از افراد برای وزن گرفتن کودک و رشد وی به اشتباه هیچ محدودیتی برای مصرف مواد غذایی چرب و شیرین برای کودک خود قائل نیستند در حالی که رسیدن به وزن ایده ال، ارتباطی به پرخوری و یا خوردن مواد غذایی نامناسب نداشته و تنها باید یک برنامه غذایی مناسب دریافت کرد.

کارشناس-ارشد-تغذیه-در-جردن

رژیم غذایی برای دوران بارداری

یکی دیگر از دوره های زمانی مهم برای دریافت رژیم غذایی دوره ی بارداری است، که در این زمان این مواد غذایی موثر بر مادر و کودک است بنابراین توجه به آن بسیار مهم است. به طور کلی می توان گفت در این دوره باید سبزیجات، پروتئین، شیر،ماست و میوه حتما در برنامه غذایی باشد. اما ممکن است خانم باردار مشکلات خاصی داشته  ویا دچار دیابت بارداری شده باشد، در این مواقع باید یک رژیم غذایی متفاوت برای خود دریافت نماید.

رژیم غذایی برای سالمندان

از انواع رژیم های غذایی که اکثر افراد نسبت به آن بی توجه هستند، رژیم غذایی در دوره ی سالمندی است. اگر یک رژیم غذایی مناسب برای افراد سالمند متناسب با مشکلاتی که دارند و بیماری هایی که به آن مبتلا هستند دریافت و رعایت شود، بسیاری از مشکلات رایجی مانند: فشار خون بالا، قند خون بالا، اضافه وزن و..که اغلب افراد در این سن به آن مبتلا می شوند را تجربه نخواهند کرد و یا کنترل خواهند شد. در ادامه به برخی از موادر مهم در برنامه غذایی سالمندان اشاره شده است:

  • در این زمان چربی که به بدن می رسد، باید چربی خوب و مفید باشد.
  • میوه و سبزیجات به اندازه در برنامه غذایی آن ها باشد.
  • مصرف آب به میزان کافی در این دوران بسیار توصیه می شود.
  • استفاده از گوشت قرمز را باید به حداقل برسالنند.

مهسا بختیاری ، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی ،خدمات ایشان :

مشاوره تغذیه و تنظیم رژیم غذایی،رژیم غذایی در دوران بارداری، رژیم غذایی در دوران شیردهی،رژیم غذایی برای سالمندان،رژیم غذایی برای ورزشکاران و.. را با استفاده از تکنیک های رژیم درمانی انجام می دهند.

راه های ارتباطی برای دریافت خدمات رژیم درمانی مهسابختیاری : ۲۲۰۱۲۵۲۳، ۲۲۰۳۷۶۳۱، ۸۸۸۱۲۸۲۸ و آدرس اینستاگرام: mahsabakhtiari.diet@

رژیم غذایی برای دیابتی ها

افرادی که دیابت دارند حتما مطلع هستند رژیم غذایی چه میزان می تواند در کنترل و پیشگیری از دیابت کمک کننده باشد. در مقاله رژیم غذایی برای دیابتی ها به طور کامل درابره این رژیم غذایی توضیح داده شده است، اما در این مطلب به اختصار مواد غذایی که نبای افرا دیابتی مصرف کنند را ذکر کرده ایم:

افرادی که به دیابت مبتلا هستند باید از برخی از مواد غذایی پرهیز کنند از جمله : مصرف شیرینی جات و مواد غذایی قندی، غذاهای پرچب و یا سرخ شده، نوشیدنی های قندی، نمک و مواد غذایی پرنمک و..

رژیم غذایی برای ورزشکاران

اگر سال ها ورزش کنید اما یک برنامه غذایی مناسب و سالم را پیروری نکرده باشید، مسلما به نتیجه مطلوب نخواهید رسید، برای داشتن یک وزن ایده آل و متناسب، باید ورزش را در کنار یک برنامه غذایی سالم درنظر گرفت. به صورتی که اگر یک رژیم غذایی مناسب برای خودتان در کنار ورزش داشته باشید در کمترین زمان به بهترین نتایج دست خواهید یافت.

توصیه می شود در این دوران مواد غذایی پروتئینی و مایعات به میزان کافی مصرف نمایید.

رژیم غذایی برای بیماران کلیوی

بیماران در دورانی که درگیر بیماری هستند باید تغذیه ای متفاوت را تجربه کنند، اما برخی از بیماری ها مانند دیابت، بیماری کلیوی و بیماری های گوارشی بیش از بیماری های دیگر باید به رژیم غذایی توجه شود. برای مثال بیماران کلیوی باید در این دوران پروتئین بیشتر مصرف کرده و از مصرف مواد غذایی چربی پرهیز نمایند.

در آخر باید بگوییم، دوره های زمانی بسیار زیاد یوجود دارد که تغذیه نقش بسزایی رد آن ایفا می کند و می تواند سونوشت فرد را به طور کل تغیر دهد، بنابراین برای دریافت بهترین رزیم غذایی برای دوره ی زمانی مورد نظر به کارشناس ارشد تغذیه خوب در شهر خود مراجعه نمایید.

Call Now Button