۰۲۱ ۲۲۰۳۷۶۳۱ - ۲۲۰۱۲۵۲۳ info@mahsabakhtiari.com

رژیم چاقی

برای کاهش وزن، اغلب افراد اطلاع دارند که باید میزان کالری مصرفی خود را در طول روز کاهش دهند، اما افراد یکه به دنبال افزایش وزن و چاقی هستند دقیقا نمی دانند چه کاری باید انجام دهند. آیا با افزایش کالری مصرفی در روز، چاق می وشند؟ و یا مواد غذایی خاصی را باید در رژیم غذایی خود قرار دهند؟ در دامه مطلب یکی از بهترین رژیم غذایی برای چاقی را مطالعه خواهید کرد، با ما همراه باشید…

دریافت-رژیم-چاقی-خوب-در-تهران

بهترین رژیم چاقی چگونه است؟

افرادی که دچار افزایش وزن هستند، گمان می کنند چاق شدن راحت است، درحالی مسئله چاقی و لاغری نیست مهم آن است که انسان یک وزن ایده آل و مناسب داشته باشد و نه دچار افزایش وزن و نه کمبود وزن باشد، بدین منظور رسیدن به یک وزن ایده آل کارآسانی نیست، اما اگر این پروسه را تحت نظارت کارشناس ارشد تغدیه و متخصصین این حوزه باشید، مسلما بهترین، آسان ترین روش را برای رسیدن به وزن ایده آل باوجه به آناتومی بدن شما توضیح خواهند داد.

بنابراین توصیه می شود در ابتدا مطالب معتبر در این حوزه را مطالعه کرده و آگاهی خود را در باره مواد غذایی، ارزش غذایی آنها و بدن خود بدست آورید و سپس بهترین رژیم غذایی را با توجه به سیستم بدن خود از مشاوره تغذیه خوب دریافت نمایید.

پرخوری و افزایش وزن

نکته ی کلیدی در هر رژیم آن است که افراد زیادی گمان می کنند، برای کاهش وزن ، کم خوردن و برای افزایش وزن، پرخوری موثر است.

افراد بسیاری را اطرافمان می بینیم که تمایل به کاهش وزن داشته و وعده های غذایی خود را به کلی حذف کرده ان و از گرسنگی رنج می برند و در نهایت به طور ناگهانی رژیم غذایی خود را رها می کنند و یا افرادی که برای افزایش وزن، از ابتدای روز تا شب پرخری می کنند. این کار اشتباه محض است.

بنابراین افراد یکه دچار کمبود وزن هستند، باید مجموع های از مواد غذایی را در زمان های متفاوت مصرف کرده و برنامه ای تنظیم شده را رعایت کنند، تا این کمبود وزن جبران شده و مشکلی باری سلامتیشان به وجود نیاید.

 

عوارض کمبود وزن

فرد یکه دچار کمبود وزن شدید است ممکن است مشکلاتی را تجربه کند و یا این کمبود وزن عوارضی برای وی به وجود بیاورد، در ادامه مطلب به رایج ترین مشکلتی که افراد دچار کمبود وزن ممکن است به آن دچار شوند، ذکر شده است:

  • سیستم ایمنی ضعیف
  • پوکی استخوان
  • سوء تغذیه
  • ناباروری
  • و…

مواد غذایی مناسب برای افزایش وزن

رسیدن به یک وزن ایده آل، یک مبارزه است و همانطور که گفته شد باید با توجه به سیستم بدن رژیم مناسب را دریافت کرد، در دامه بهترین مواد غذایی که به افزایش وزن کمک می کند، نام برده شده است:

  • شیر:

مصرف به اندازه شیر که ترکیبی از چربیف کربوهیدرات، پروتئین و کلسیم است، می تواند برای افزایش وزن کمک کننده باشد.

مصرف شیر بعد از یک تمرین مقاومتی می تواند در ساخت ماهیچه بسیار کمک کننده باشد.

  • گوشت قرمز:

تجربه نشان داده است، مصرف گوشت قرمز بدون چربی در عضله سازی و افزایش وزن کمک کننده است، اما میزان مصرف نباید زیادباشد و باید تحت نظارت فرد متخصص میزان آن برای هر فرد معین شود.

  • برنج:

برنج منبع خوبی از کربوهیدرات است که به افزایش وزن کمک می کند، مصرف به اندازه برنج همراه با پروتئین و سبزیجات بسیار موثر است.

  • آجیل:

آجیل ها یکی از بهترین و مغزی ترین میان وعده ها است که برای افزایش وزن مناسب بوده و می تان به عنوان میان وعده و یا در سالاد آن را مصرف کرد.

مهسا بختیاری ، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی

در آخر باید بگوییم، همیشه اگر به مقدار کافی مواد غذایی و مواد مغزی به بدن برسد، منجربه افزایش وزن و کاهش وزن شدید در افراد نمی شود، بنابراین لازم است برنامه های غذایی خود را طبق اصول و تحت نظارت مشاوره تغذیه، رعایت کنید.

راه های ارتباطی برای دریافت خدمات رژیم درمانی مهسا بختیاری : ۲۲۰۱۲۵۲۳، ۲۲۰۳۷۶۳۱، ۸۸۸۱۲۸۲۸ و آدرس اینستاگرام: mahsabakhtiari.diet@

 

Call Now Button