۰۲۱ ۲۲۰۳۷۶۳۱ - ۲۲۰۱۲۵۲۳ info@mahsabakhtiari.com

دریافت رژیم غذایی رایگان

اولین گام در کاهش وزن، رسیدن میزان مناسب کالری از غذا و نوشیدنی در طول روز است و کاهش این میزان بخش مهم و موثری در کاهش وزن دارد.اما نکته مهم تر آن است که چه میزان کالری برای هر فرد مناسب است؟ بسیاری از افراد رژیم های سرخود و حتی سختی را می گیرند و این ممکن است خطر بزرگی برای بدن داشته باشد، بنابراین کاهش میزان کالری و در عین حال رسیدن مواد مغزی به بدن و داشتن فعالیت مناسب و تحت نظر مشاور تغذیه خوب، منجربه به کاهش وزن بدون هرگونه عارضه ی جانبی می شود.

رژیم-غذایی-رایگان-در-تهران

میزان مناسب کاهش وزن در هفته چه قدر است؟

باید توجه داشته باشید که هر فردی باتوجه به شرایط سلامتی و بدنی، سن، جنسیت و .. میزان مشخصی باید کالری مصرف کرده و تاحدی مجاز به کاهش وزن در هفته است، اما به طور معمول کاهش نیم الی یک کیلو وزن در هفته طبیعی است و بدین معناست که آقایان 1900کیلوکالری و خانم ها 1400 کیلو کالری نیاز دارند.

البته همانطور که گفته شد این میزان در هر فردی متفاوت است و به وزن و عوامل دیگری بستگی دارد.

مطالب مفید:

رژیم غذایی برای سالمندان

بهترین رژیم لاغری برای دیابتی ها

کدام مواد غذایی به کاهش وزن کمک می کند؟

 1. بهترین مواد غذایی که کمک زیادی که به کاهش وزن می کند، میوه و سبزیجات است، این مواد غذایی کم کالری، کم چرب و سرشار از فیبر هستند.
 2. فیبر به هضم غذا کمک می کند و در افزایش سلامتی کمک می کند، فیبر در مواد غذایی زیاد ییافت می شود از جمله:
 • جو دوسر
 • غلات (مانند : برنج یا ماکارونی)
 • لوبیا
 • نخود فرنگی
 • عدس
 1. نوشین آب به مقدار کافی بسیار کمک کننده است، نوشیدن آب به مقدار 6 تا 8 لیوان در روز برای کاهش وزن و سلامت بدن کمک کننده است. در بسیاری از مواقع نوشیدن میزان آب به مقدار کافی گرسنگی در میان وعده را نیز برطرف می کند.

چه مواد غذایی برای کاهش وزن مناسب نیستند؟

سعی کنید مواد غذایی ناسالم را از خود دور کنید، داشتن میان وعده های سالم و مفید وسوسه مصرف مواد غذایی پرچرب و ناسالم را کاهش می دهد.

 • الکل
 • شکلات
 • بیسکوییت
 • نوشابه های گازدار
 • یا هر نوع ماده ی غذایی پر چرب

مهسا بختیاری ، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی ،خدمات ایشان :

مشاوره تغذیه و تنظیم رژیم غذایی،رژیم غذایی در دوران بارداری، رژیم غذایی در دوران شیردهی،رژیم غذایی برای سالمندان،رژیم غذایی برای ورزشکاران و.. را با استفاده از تکنیک های رژیم درمانی انجام می دهند.

راه های ارتباطی برای دریافت خدمات رژیم درمانی مهسابختیاری : ۲۲۰۱۲۵۲۳، ۲۲۰۳۷۶۳۱، ۸۸۸۱۲۸۲۸ و آدرس اینستاگرام: mahsabakhtiari.diet@

 

آیا حذف برخی از مواد غذایی در رژیم لاغری صحیح است؟

با وجود آنکه برخی از مواد غذایی باعث افزایش وزن می شود، اما نیابد هیچ نوع ماده غذایی را از رژیم غذایی خود حذف کنید به خصوص مواد غذایی که بسیار آن هارا دوست دارید. منع مصرف یک ماده غذایی تماسل به مصرف آن ا در شما بیشتر کرده و همین عامل بعد از رژیم غذایی منجربه مصرف ماده غذایی به مقدار زیاد و افزایش وزن ناگهانی می شود.

کاهش وزن پایدار

از همه ی موارد مهم تر آن است که به میزان پایدار کاهش وزن داشته باشید. این امر هم مستلزم آن است که تحت نطر مشاوره تغذیه رژیم غذایی استاندارد را باتوجه به هدف برنامه ریزی کنید.

کاهش اشتها و افزایش سوخت و ساز بدن با مصرف پروتئین

 • برای تقویت متابولیسم بدن و همینطور کاهش اشتها، مصرف مواد غذایی پروتئینی بسیار توصیه می شود.
 • افزایش سطح متابولیسم بدن در واقع باعث می شود حتی زمانی که فعالیت بدنی خاصی نارید، چربی سوزی داشته باشید و سوختخ و ساز بدن افزایش می یابد.
 • مطالعات نشان داده است که رزیم ای غذایی حاوی پروتئین، سوخت و سازی بدن را افزایش می دهد و همینطور خوردن پروتئین به صورت خودکار باعث کاهش کالری دریافتی در روز می شود.
 • همچنین مصرف پروتئین علاوه بر قواید گفت شده منجربه افزاش توده عضلانی بدن و کاهش فشار خون می شود.

نتیجه:

همانطور که در مقاله گفته شد، رعایت یک رژیم غذایی نامناسب می تواند برای بدن خطر داشته باشد، بنابراین علاوه بر رعایت توصیه های ذکر شده و مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر، تحت نظر متخصص تغذیه رژیم غذایی مناسب را دریافت کنید.

Call Now Button