۰۲۱ ۲۲۰۳۷۶۳۱ - ۲۲۰۱۲۵۲۳ info@mahsabakhtiari.com

بهترین نان رژیمی

به طور کلی در حوزه رژیم غذایی و برنامه های غذایی نمی توان یک برنامه غذایی کلی به عموم مردم به صورت قطعی داده شود و حتما باید انواع رژیم غذایی و یا برای مثال بهترین نان رژیمی، بهترین وعده غذایی برای رژیم و.. متناسب با بدن و وضعیت فرد داده شود، اما در این مطلب خانم مهسا بختیاری، کارشناس ارشد تغذیه، درباره انواع نان، بهترین نان رژیمی و نان سبوس دار توضیحاتی خواهند داد، ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

بهترین-نان-رژیمی-برای-لاغری

بهترین نان رژیمی برای گروه های مختلف

نان از جمله پایه ای ترین مواد غذایی در وعده های غذایی افراد است ، بنابراین اهمیت و توجه به نوع مصرفی آن می تواند در روند سلامتی بسیار کمک کننده باشد و همینطور اگر بهترین نان رژیمی و میزان مصرف آن می تواند در لاغری و کاهش وزن نیز تاثیر بگذارد.

همانطور که گفته شد، برای هر کدام از گروه های مختلف مردم، نان رژیمی متفاوتی وجود دارد، مانند:

بهترین نان رژیمی برای بیماران کلیوی

  • بیماران کلیوی محدودیت های غذایی دارند که در صورت عدم رعایت ممکن است عوارض حاصل از بیماری افزایش پیدا کند، یکی از آن ها نوع نان مرفی است، اغلب برای بیماران کلیوی بهترین نان، نانی است که با آرد سفید تهیه شود، مانند نان لواش

بهترین نان رژیمی برای بیماران دیابتی

در تامم خوراکی ها به میزان مختلف مواد قندی وجود دارد، بنابراین برای بیماران دیابتی، از نظر ماوره تغذیه  مناسب ترین و کامل ترین نان، نان سبوس دار است، این بیماران می توانند این نان را در وعده های غذایی خود قرار دهند.

بهترین نان رژیمی برای افرادی که بیماری زمینه ای ندارند

دربالا بهترین نان رژیمی برای دو گروه از افراد نام برده شد، اما برخی از افراد بیماری و مشکل زمینه ای نداشته بنابراین می توان بهترین نان را برای آن ها معرفی کرد، نانی که برای افراد سالم و بدون بیماری و مشکل خاصی توصیه می شود، نان حاوی غلات کامل و سبوس دار است.

آیا مصرف نان سفید باعث افزایش وزن می شود؟

طبق تحقیقات انجام گرفته افرادی که اغلب نان سفید مصرف می کنند، 40 درصد بیشتر مستعد برای چاقی و اضافه وزن هستند.

مهسا بختیاری ، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی ،خدمات ایشان :

مشاوره تغذیه و تنظیم رژیم غذایی،رژیم غذایی در دوران بارداری، رژیم غذایی در دوران شیردهی،رژیم غذایی برای سالمندان،رژیم غذایی برای ورزشکاران و.. را با استفاده از تکنیک های رژیم درمانی انجام می دهند.

راه های ارتباطی برای دریافت خدمات رژیم درمانی مهسابختیاری : ۲۲۰۱۲۵۲۳، ۲۲۰۳۷۶۳۱، ۸۸۸۱۲۸۲۸ و آدرس اینستاگرام: mahsabakhtiari.diet@

بهترین نان برای کاهش وزن

برای آنکه بگوییم با استفاده از کدام نان می توان کاهش وزن داشت، این امر کاملا به رزیم غذایی و دیگر مواد غذای مصرفی بستگی دارد، بنابراین این رژیم های غذایی را باید از متخصصین تغذیه و مشاور تغذیه خوب در تهران دریافت نمایید تا نتیجه ی مطلوب را بدست اورید.

مصرف نامحدود نان رژیمی

این یک باور غلط است که نان رژیمی، نان جو و یا نان سبوس دار را می توان هر اندازه که تمایل داشته باشیم، مصرف کنیم.

به طور کلی هر ماده غذایی رژیمی وسالم نیز باید تا حد مناسب مصرف شود.

زمانی که برای دریافت رژیم غذایی مناسب به یک مرکز رژیم درمانی خوب مراجعه می کنید، بر اساس میزان اضافه و یا کاهش وزن، تناسب اندام، وضعیت سلامتی و بیماری و .. میزان نان مصرف را در روز مشخص خواهد کرد و بهتر است به همان میزان مصرف شود تا نتیجه ی مورد نظر دریافت شود.

نان سبوس دار برای لاغری

همانطور که قبلا گفته شد نان سبوس دار اغلب در رژیم غذایی وجود دارد و در این نان فیبر و پروتئین وجود دارد که احساس سیری را به وجود آورده و ممکن است باعث شود از مصرف مواد غذایی غیر ضروری جلوگیری شود.

کلام آخر:

امرزه نان ها انواع مختلفی دارند و نمی توان آن ها را در چندین مورد خلاصه کرد، اگرچه ممکن است دچار کمبود وزن و یا افزایش وزن نباشید، نان یک وعده ی غذایی با ارزش و مغزی است و باید نانی را اتخاب کنید که دارای ترکیبات سالمی است.

اما اگر به دنبال کاهش وزن هستید، توصیه می شود از نان سبوس دار استفاده کنید تا علاوه بر آنکه مواد مغزی در نان به بدن برسد، مصرف آن باعث افزایش وزن نشود.

Call Now Button