۰۲۱ ۲۲۰۳۷۶۳۱ - ۲۲۰۱۲۵۲۳ info@mahsabakhtiari.com

بهترین مشاور تغذیه برای لاغری در مفتح

تقریبا نیمی از افراد در کره ی زمین به دنبال کاهش وزن خود هستند و اما با وجود تلاش های فراوان و صرف هزینه ی زیاد همچنان به نتیجه ی دلخواه دست پیدا نمی کنند. اما علت عدم کاهش وزن با وجود رژیم غذایی چیست؟ چگونه می توان یک رژیم غذایی خوب در عین حال مغزی برای لاغری گرفت؟ بهترین مشاور تغذیه برای لاغری کیست؟ و… ادامه مطلب را با رژیم درمانی مهسا بختیاری همراه باشید.

بهترین-مشاور-تغذیه-برای-لاغری-در-مفتح

رژیم های غذایی متعدد

افراد بسیاری را در اطرافمان می بینیم، که همزمان تعداد زیادی رژیم غذایی داشته  و در طول زندگی انواع و اقسام رژیم غذایی را امتحان کرده اند. این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود و کاملا اشتباه است، افراد با این کار به بدن خود آسیب می زنند.

از ابتدا باید یک رژیم غذایی متناسب را از کارشناس ارشد تغذیه دریافت کرده و در طول زمان با واکنشی که بدن نشان می دهد، رژیم غذایی به مرور تکمیل گردد.

بنابراین برای مثال اگر رژیم غذایی را رعایت کرده اید و نتیجه موفقیت آمیز نبود، نباید فورا به دنبال رژیم غذایی دیگری باشید، زیرا علاوه بر آسیب هایی که ممکن است به بدن وارد شود، تعداد زیاد برنامه غذایی، کار را برای کاهش وزن دشوار تر می کند، دیگر مطمئن نیستید کدام رژیم غذایی موثر تر بوده و به طور کلی بدن درمقابل آن ها مقاوم خواهد شد.

رژیم غذایی برای کاهش وزن سریع

بسیاری از برنامه های غذایی هستند که احساس گرسنگی زیادی را به وجود آورده  و در نهایت باعث عدم رضایت بیمار شده و بسیار سخت هستند. اما یک رژیم غذایی که منجربه کاهش وزن شده و تاثیرات آن موفق است، حتما نباید احساس گرسنگی بسیار زیاد کرده و یا بسیار سخت باشد.

کلید موفقیت برای کاهش وزن

در ادامه مطلب نکاتی مهم برای کاهش وزن بیان می شود تحت نظارت متخصص تغذیه، در رژیم غذایی خود اعمال کنید:

مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید

توصیه می شود مصرف قند، نشاسته و کربوهیدرات را کاهش دهید. زمانی که میزان این مواد را در وعده های غذایی خود کاهش می دهید، کمتر احساس گرسنگی خواهید کرد، بنابراین میزان قابل توجهی از کالری دریافتی در طی روز کاهش می یابد، رد نهایت در کاهش وزن بسیار موثر است.

رژیم غذایی با کربوهیدرات کمتر به کاهش وزن سریعتر و آسان تر کمک خواهد کرد.

مصرف پروتئین و سبزیجات خود را افزایش دهید

سعی کنید در وعده های غذایی خود پروتئین وسبزیجات به میزان کافی وجود داشته باشند. اگر مقدار کافی پروتئین در برنامه غذایی باشد، میزان گرسنگی فرد مخصوصا در اواخر شب به شدت کاهش می یابد

مواد پروتئینی را می توانید از طریق مصرف مواد غذایی همچون:

  • مرغ، تخم مرغ، حبوبات، ماهی ها بدست بیاورید.

وجود سبزیجات نیز در رژیم غذایی بسیار ضروری است و تاثیر بسیار زیادی دارد، سبزیجات را با مصرف مواد غذایی و خوراکی زیر می توانید مصرف نمایید:

  • کلم بروکلی، گل کلم، اسفناج، گوجه فرنگی، کلم و..

مصرف چربی های سالم

افرادی که رژیم لاغری می گیرند، گمان می کنند به طور کلی باید هیچگونه چربی مصرف نکنند، در حالی که می توان این نوع از مواد غذایی را نیز به اندازه مناسب و مفید در وعده های غذایی قرار داد..

منابع چربی سالم که در رژیم غذایی می توان مصرف نمود:

  • روغن زیتون
  • روغن نارگیل
  • کره

به طور کلی می توان گفت، اگر تمامی وعده های غذایی یک منبع کامل و غنی از پروتئین، چربی سالم همراه با سبزیجات باشد و همینطور با کروهیدرات کم، میزان گرسنگی را به طور قابل توجهی کاهش می دهد، در حالی که مواد مغزی به بدن رسیده است، کاهش وزن نیز خواهید داشت.

مهسا بختیاری ، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی

نکته مهم آن است که برای لاغری و کاهش وزن، یک رژیم غذایی به تنهایی و به اندازه کافی نمی تواند مفید و موثر باشد. تمام مواد غذایی و خوراکی که در متن توضیح داده شد ممکن است برای هر فردی متفاوت بوده و میزان آن متغیر باشد، بنابراین برنامه غذایی برای لاغری را متناسب به آناتومی بدن خود از کارشناس ارشد تغذیه دریافت نمایید و همراه با رژیم، فعالیت بدنی متناسبی نیز داشته باشید تا کمک شایانی به کاهش وزن خود کرده باشید.

راه های ارتباطی برای دریافت خدمات رژیم درمانی مهسا بختیاری : ۲۲۰۱۲۵۲۳، ۲۲۰۳۷۶۳۱، ۸۸۸۱۲۸۲۸ و آدرس اینستاگرام: mahsabakhtiari.diet@

Call Now Button