۰۲۱ ۲۲۰۳۷۶۳۱ - ۲۲۰۱۲۵۲۳ info@mahsabakhtiari.com

بهترین رژیم برای لاغری شکم و پهلو

زمانی که بدن شما نیاز به انرژی دارد از نواحی خاصی از بدن مانند شکم یا پهلو، این انرژی تامین نمی شود بلکه از سراسر بدن ممکن است این انرژی دریافت شده و کاهش وزن یا چربی از تمام نقاط بدن است.اما برنامه و رژیم غذایی هدفمند را می توان از یک مشاوره تغذیه خوب دریافت کرد، که می تواند با ترفندهایی کاهش چربی و وزن را از قسمت های خاصی از بدن مشاهده کرد و منجربه کوچک کردن شکم و پهلو خواهد شد.

بهترین-رژیم-برای-لاغری-شکم-و-پهلو

کاهش چربی بدن و ژنتیک

چربی در بدن در سلول های چربی ذخیره شده است و برخی از افراد در  قسمت های خاصی از بدن سلول های چربی دارند بنابراین این مناطق بیشتر مستعد چاقی هستند.زمانی که کالری مصرفی بدن از آنچه میسوزانید کاهش یابد، چربی های ذخیره شده بدن برای تبدیل به انرژی آماده می شود. و اینگونه نیست که به بدن برنامه ای داد تا از همان قسمت های مورد نظر چربی از دست دهد، بلکه بدن انسان طبق ژنتیک چربی از دست می دهد.

انجام فعالیت بدنی برای کاهش چربی شکم وپهلو

در حقیقت نمی توان گفت ماده غذایی وجود دارد که با عدم مصرف آن بتوان به کاهش چربی به نقاط خای از بدن کمک کرد، بلکه با رعایت یک رژیم غذایی اصولی و تمرینات خاص می توان کاهش وزن را هدفمند کرد، بنابراین بیشترین تمرکز بر روی فعالیت بدنی مورد نظر است.

برای آغاز یک فعالیت بدنی مناسب برای همه افراد:

  • هر روز صبح و عصر به مدت 15 تا 20 دقیقه پیاده روی کنید که این مقدار تا 150 دقیقه می تواند اضافه شود، اما این اتفاق باید به مرور بیافتد.
  • اما اگر از دسته ی افرادی هستید که ورزش می کنید، فعالیت بدنی خود را بیشتر کنید و یا با شدت بیشتری انجام دهید.اما افزایش فعالیت بدنی را نیز به مرور انجام دهید تا موثر تر واقع شود.

نکات زیر را برای داشتن یک فعالیت بدنی مناسب در نظر بگیرید:

فعالیت های ورزشی را انتخاب کنید که باعث افزایش ضربان قلب شده که این نوع فعالیت ها در زمان کمتر چربی بیشتری می سوزاند، بدین صورت که می توان به مدت 20 تا 30 ثانیه تمرین انجام داد و سپس در دوره ی بعدی فعلیت بدنی سبکتری انجام داد تا ضربان قلب افزایش یابد.

نکته: مشخصا تمریناتی که به طور خاص روی شکم و پهلو انجام می شود مسلما کمک شایانی به کاهش چربی در نقاط مورد نظر می کند اما به یاد داشته باشید که حتی با انجام این تمرینات حتما کاهش وزن را در نقاط دیگر بدن خواهید داشت و نمی توان چربی قسمتی از بدن را سوزاند و قسمت های دیگر ثابت بماند، همانطور که اگر فعالیت بدنی کلی داشته باشید شکم و پهلو نیز چربی از دست می دهند.

رژیم غذایی برای کاهش چربی شکم و پهلو

اغلب مواد غذایی سرشار از پروتئین و بدون چربی، سبزیجات و میوه های تازه، لبنیات کم چربی و مصرف غلات توصیه می شود.

یک راه آسان برای کنترل کالری بدن

  • برنامه غذایی که احساس گرسنگی را از بین خواهد برد و همینطور باعث چاقی نمی شود، پرکردن وعده غذایی با استفاده از سبزیجات آبکی و فیبری است به صورتی که از کاهو، کلم بروکلی، گل کلم و فلفل و همچنین یک چهارم غلات سبوس دار، برنج قهوه ای استفاده شود.
  • مصرف پروتئین های کم چربی مانند سینه مرغ، ماهی، گوشت گاو نیز بسیار کمک کننده است.
  • از مصرف الکل پرهیز نمایید و مرف نمک را به حداقل برسانید و همینطور مواد قندی را نیز کمتر و یا کنترل شده تحت نظارت کارشناس ارشد تغذیه مصرف نمایید.
  • مصرف آب به مقدار زیاد برای چربی سوزی بهتر بسیار توصیه می شود.
  • با وجود آن که مصرف آجیل ومیوه در این دوران مجاز کمک کننده است اما این مواد غذایی نیز باید به اندازه و تحت کنترل مصرف شود.
  • میزان مصرف کربوهیدارت را باید به حداقل برسانید.

مهسا بختیاری ، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی ،خدمات ایشان :

مشاوره تغذیه و تنظیم رژیم غذایی،رژیم غذایی در دوران بارداری، رژیم غذایی در دوران شیردهی،رژیم غذایی برای سالمندان،رژیم غذایی برای ورزشکاران و.. را با استفاده از تکنیک های رژیم درمانی انجام می دهند.

راه های ارتباطی برای دریافت خدمات رژیم درمانی مهسابختیاری : ۲۲۰۱۲۵۲۳، ۲۲۰۳۷۶۳۱، ۸۸۸۱۲۸۲۸ و آدرس اینستاگرام: mahsabakhtiari.diet@

یکی از بهترین راه های برای کاهش چربی در ناحیه ی شکم و پهلو، انجام تمرینات ورزشی خاص و با هدف است، همانطور که گفته شد بدن به صورت عادی با رژیم غذایی چربی از دست می دهد اما از دست دادن چربی از تمامی نقاط بدن صرت می گیرد، برای هدف دارکردن این کاهش چربی می توان تمریناتی را انجام داد.

فعالیت های ورزشی وجود دارد که به راحتی می توان با انجام آن ها تجمع چربی درنواحی چرب یو پهلو را با رعایت یک رژیم غذایی مناسب کاهش داد.بنابراین هم رزیم غذایی و هم فعالیت دبنی هیچ کدام به صورت مجزا کار ساز نیستند، باید این دو مورد را در کنار هم امتحان کنید تا نتیجه مطلوب را دریافت نمایید. همچنین مواد مغزی را حتما در برنامه غذایی خود قرار دهید تا با از دست دادن وزن، سلامتیتان از دست نرود بلکه به افزایش سلامتی بدن با کاهش چربی کمک کنید.

نتیجه:

همانطور که گفته شد تمرینات ورزشی مشخص بسیار کمک کننده برای کاهش چربی از شکم و پهلو است را می توان از یک مشاور تغذیه خوب درتهران دریافت نمود و مطمئنا اگر طبق برنامه رژیم غذایی را عایت کنید و فعالیت بدنی مناسب داشته باشید حتما کاهش چربی بدون هرگونه آسیب خواهید داشت.

Call Now Button