۰۲۱ ۲۲۰۳۷۶۳۱ - ۲۲۰۱۲۵۲۳ info@mahsabakhtiari.com

برنامه غذایی برای چربی سوزی سریع

مهم ترین عامل در چربی سوزی سریع، افزایش میزان سوخت  و ساز بدن است، کاملا معامله ی منطقی است اگر مواد غذایی مصرف کنید که میزان سوخت و ساز بدن را بالا ببرند و همینطور به میزان کافی فعالیت داشته باشید، در نهایت چربی سوزی در بدن بیشتر شده و به تناسب اندام خواهید رسید، اما یک برنامه غذایی برای چربی سوزی سریع شامل چه مواردی است؟ آیا می توان بدون خطری برای سلامتی، کاهش وزن سریع داشت؟ بهترین مواد غذایی برای کاهش چربی کدامند؟ و… ادامه مطلب را با رژیم درمانی مهسا بختیاری همراه باشید.

مکمل های چربی سوز

در ابتدای کار باید بگوییم، اغلب مکمل هایی که با عنوان چربی سوزهای سریع به بازار می آیند نارکارآمد و غیر ایمن هستند، برای رسیدن به تناسب اندام مانند هر کار دیگری باید تلاش کرد. بنابراین به اینگونه تبلیغات نباید توجه کرد و تنها با با اراده و انگیزه به بهترین مشاوره تغذیه که میشناسید مراجعه کنید و با دریافت یک رژیم غذایی سالم و مغزی و با داشتن میزان کافی فعالیت بدنی، به وزن ایده آل خود دست پیدا کنید ک هآن هم مستلزم صبر و بردباری است.

مواد غذایی برای چربی سوزی سریع

در ادامه مطلب لیستی از مواد غذایی که برای  بدن بسیار موثر هستند را خواهیم گفت، اما نکته قابل توجه آن است که به میزان کافی باید از این مواد غذایی استفاده کرده و نباید زیاده روی کنید، حتی ممکن است برخی از افراد باتوجه به وضعیت سلامتی بدن، محدودیت هایی در مصرف مواد غذایی داشته باشند،  بنابراین بهترین راه آن است که تحت نظارت مشاوره تغذیه از این مواد به میزان لازم مصرف نمایید.

  • ماهی چرب: ماهی ها در دسته ی مواد غذایی بسیار خوشمزه هستند و برخی از انواع آن مانند: قزل آلا، حاوی اسیدهای چرب بوده بنابراین علاوه بر خواص درمانی مانند کاهش التهاب و پیشگیری از خطر بیماری های قلبی  و در حفظ تناسب اندام موثر است.

ماهی ها منبع غنی از پروتئین هستند، بنابراین باعث ایجاد حس سیری در فرد شده و در هضم چربی و کربوهیدارت نیز موثر است.

 برنامه-غذایی-برای-چربی-سوزی-سریع

  • قهوه: از محبوبترین نوشینی های دنیا قهوه است. کافئینی که در قهوه است فواید گوناگونی دارد از جمله بهبود عملکرد ذهنی .

طبق تحقیقات انجام شده، مصرف قهوه میزان متابولیسم بدن را افزایش می دهد، بدین ترتیب میزان سوخت و ساز بدن افزایش می یابد در نتیجه چربی سوزی بدن سرعت می گیرد.

  • تخم مرغ: اکثر افراد شنیده اند که تخم مرغ یک منبع تغذیه ای کامل است. اگر در وعده صبحانه تخم مرغ مصرف کنید، گرسنگی را در طول روز کاهش داده و احساس پری را در چند ساعت در فرد به وجود می آورد.

طبق تحقیقات، افرادی که در وعده صبحانه تخم مرغ مصرف کرده اند، تخم مرغ منبع سرشاری از پروتئین بوده که به بدن کمک می کند تا امینو اسیدهای خود را تامین نماید.

  • روغن نارگیل: این روغن دارای فواید بسیار زیادی است. اضافه کردن روغن نارگیل به برنامه غذایی، بسیار کمک کننده است زیرا در بدن سریع تر متابولیزه شده و برای ورزشکاارن بسیار مناسب است.
  • چای سبز: یک نوشیدنی بسیار مفید برای بدن است. چای سبز فواید گوناگونی از جمله : کاهش خطر بیماری های قلبی و سرطان را دارد اما این نوشیدنی شامل آنتی اکسیدان است .

اما نکته قابل توجه آن است که مصرف چای سبز در افراد مختلف تاثیرات گوناگونی دارد.

  • سرکه سیب: سرکه سیب به علت خواص درمانی بالایی که دارد و در موارد گوناگونی کاربرد دارد به صورتی که برخی مواقع به عنوان یک ماده دارویی هم از آن عنوان می شود و سرکه سیب را می توان همراه با سالاد مصرف نمود.
  • فلفل قرمز: آنتی اکسیدان سرشاری در فلفل قرمز وجود دارد که این مولفه در افزایش میزان سوزاندن کالری در بدن بسیار موثر است. اما ممکن است برخی از افراد تمایلی به مصرف فلل و غذاهای تند نداشته باشند که جای نگرانی ندارد، زیرا زمانی که به مراکز رژیم درمانی مراجعه می کنید  باتوجه به علایق ومحدودیت های شما، رژیم غذایی مناسب را ارائه می دهند.
  • ماست یونانی: این ماده غذایی بسیار مغزی و مفید است، تحقیقات نشان داده است مواد غذایی سرشار از پروتئین می تواند در کاهش چربی بسیار کمک کننده باشد، بدین ترتیب ماست یونانی که دارای درصد بالایی از پروتئین و فیبر است و در نهایت بهبود سلامت بدن موثراست.
  • روغن زیتون: از سالم ترین چربی ها می توان روغن زیتون را نام برد. روغن زیتون در کاهش تریگلیسیرید تاثیر زیادی داشته،  بنابراین در حفظ سلامت و تناسب اندام بدن، کمک کننده است. بهترین نوع مصرف روغن زیتون آن است که ان را همراه با سالاد مصرف کنید که تاثیر خوبی در بهبود فرآیند گوارشی بدن نیز دارد.

مهسا بختیاری ، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی ،خدمات ایشان :

مشاوره تغذیه و تنظیم رژیم غذایی،رژیم غذایی در دوران بارداری، رژیم غذایی در دوران شیردهی،رژیم غذایی برای سالمندان،رژیم غذایی برای ورزشکاران و.. را با استفاده از تکنیک های رژیم درمانی انجام می دهند.

راه های ارتباطی برای دریافت خدمات رژیم درمانی مهسابختیاری : ۲۲۰۱۲۵۲۳، ۲۲۰۳۷۶۳۱، ۸۸۸۱۲۸۲۸ و آدرس اینستاگرام: mahsabakhtiari.diet@

نتیجه: طبق آنچه گفته شد مشخص می شود، قرص و داروی معجزه آسایی برای کاهش سریع چربی و وزن وجود ندارد و نمی توان بدون هر گونه تغییری در سبک زندگی و اصلاح برنامه و رژیم غذایی، به تناسب اندام و وزن ایده آل رسید، حقیقتا داروی معجره آسا اراده و انگیزه انسان است، باید سبک زندگی خود را اصلاح کنید و علاوه بر مصرف مواد غذایی چربی سوز در وعده های غذایی، در زمان های مناسب و توصیه شده توسط کارشناس ارشد تغذیه، فعالیت متناسبی داشته باشید تا فرآیند چربی سوزی تسریع شود، در عین حال اگر مواد مغزی و مناسب در رژیم غذایی باشد، با رژیم غذایی و کاهش وزن ، سلامتی به خطر نمی افتد و معقول وزن از دست خواهید داد.

Call Now Button