۰۲۱ ۲۲۰۳۷۶۳۱ - ۲۲۰۱۲۵۲۳ info@mahsabakhtiari.com

یک رژیم غذایی سالم

بسیاری از افراد گمان می کنند برای آن که بدن سالمی داشته باشند باید مقدار کمی غذا بخورند و یا غذاهای ویژه ای را باید در برنامه غذایی خودقرار دهند در صورتی که به هیچ وجه این نظریه درست نیست، به همین خاطر رژیم درمانی مهسا بختیاری تصمیم گرفته است یک رژیم غذایی سالم را در این مطلب توضیح دهد تا افراد اگر هدف لاغری یا چاقی ندارند و تنها می خواهند بدن سالمی داشته باشند این رژیم غذایی را دنبال کنند، درحالی که اگر یک رژیم غذایی سالم را رعایت نمایید مطمئنا در داشتن وزن مناسب به شما کمک خواهد کرد و اگر دچار اضافه وزن باشید وزن کاهش یافته و یا اگر تمایل به افزایش وزن داشته باشید مسلما با رعایت کامل رژیم غذایی سالم، وزنی متعادل پیدا خواهید کرد و می توانید به عنوان رژیم غذایی برای افزایش وزن و کاهش وزن نیز استفاده نمایید.

بهترین-برنامه-رژیم-غذایی-سالم

در ادامه به طور کلی درباره وعده های روزانه صحبت خواهیم کرد، در این مطلب یک نمونه از رژیم غذایی برای یک روز بیان می شود در حالی که باید برای روزهای دیگر غذاهای دیگر و متنوعی انتخاب شود.

خوردن صبحانه بسیار توصیه می شود

خوردن صبحانه کمک می کند تا روز خود را با انرژی زیاد شروع کنید. اما مصرف صبحانه را با کالری و چربی خراب نکنید.

توصیه می شود برای صبحانه مواد غذایی فیبری و پروتئینی مصرف نمایید و حتی مصرف میوه های تازه در وعده صبحانه توصیه می شود.

برای وعده ی صبحانه، گریپ فرود، تخم مرغ، غلات سبوب دار، شیر کم چرب، قهوه و چای توصیه می شود.

مطالب مفید:

رژیم غذایی در دوران شیردهی

رژیم غذایی برای ورزشکاران

میان وعده در رژیم غذایی سالم

مصرف میان وعده بین وعده های صبحانه و ناهار کاملا اختیاری است، در صورتی که صبحانه کامل مصرف کرده باشد مسلما تا وعده ناهار احساس سیری دارید اما اگر احساس گرسنگی دراید، یک میان وعده بسیار سبک میل کنید.

برای میان وعده بعد از صبحانه، موز، ماست و یا شیر با عسل و مصرف آب به مقدار کافی توصیه می شود.

مصرف ناهار در رژیم غذایی سالم

از مصرف غذاهای فست فودی پرهیز نمایید و مصرف غذاهای گرم همراه با یک سالاد تازه و سوپ وعده ناهار کمل وسالم است.
در وعده ناهار مصرف سینه مرغ پخته شده، سالاد همرا هبا گوجه فرنگی و پیاز توصیه می شود که می تاونید درکنار آن از هویج ، کرم بروکلی بخارپز شده و برنج قهوه ای استفاده نمایید.

میان وعده بعد از ناهار

اغلب افراد در میان وعده بین ناهار و شام بیشتر احساس گرسنگی می کنند، در حالی که در این میان وعده باید میزان کالری مصرفی پایین باشد.

در میان وعده ها می توانید شیر، میوه به اندازه مناسب و همینطور قهوه یا چای استفاده نمایید.

مهسا بختیاری ، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی ،خدمات ایشان :

مشاوره تغذیه و تنظیم رژیم غذایی،رژیم غذایی در دوران بارداری، رژیم غذایی در دوران شیردهی،رژیم غذایی برای سالمندان،رژیم غذایی برای ورزشکاران و.. را با استفاده از تکنیک های رژیم درمانی انجام می دهند.

راه های ارتباطی برای دریافت خدمات رژیم درمانی مهسابختیاری : ۲۲۰۱۲۵۲۳، ۲۲۰۳۷۶۳۱، ۸۸۸۱۲۸۲۸ و آدرس اینستاگرام: mahsabakhtiari.diet@

 

وعده شام در رژیم غذایی سالم

وعده شامل اگر سرشار از پروتئین همراه با یک سالاد سبزیجات باشد، بسار مناسب است.

اغلب برای وعده شامل، یک سالاد کامل سبزیجات همراه با لیمو توصیه می شود اما می توان از برنج قهوه ای و سینه مرغ نیز استفاده کرد.

نتیجه: به طور کلی برای وعده های غذایی در یک رزیم غذایی سالم می توانید از سوپ اسلم، سبزیجات، مرغ، سیب زمینی پوره، اسفناج پخته شده، لوبیای سبز و اینگوناه ماد غذایی سرشار از فیبر و سالم استفاه کرد.

 

Call Now Button